AnasayfaYazılım1 milyon yazılımcı projesi başvuru nasıl yapılır?

1 milyon yazılımcı projesi başvuru nasıl yapılır?

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile BTK öncülüğünde 1 milyon yazılımcı projesi nedir, nasıl başvuru yapılır?

Öncelikle kamuda ve özel sektörde, Bilgi Teknolojileri alanında kariyer sahibi olmak isteyenler “1 Milyon İstihdam” uygulama sayfasından özgeçmiş (CV) oluşturması gerekiyor.

Uygulama sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Eğer üye değilseniz Kayıt Ol butonuna basarak üyelik kaydınızı ücretsiz oluşturabilirsiniz. Başvurunuza ilişkin tüm bilgilendirmeler e-posta adresinize gönderileceğinden e-posta adresinizi doğru girmelisiniz.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra Özgeçmiş İşlemleri menüsü altında bulunan Özgeçmiş Düzenle ekranına tıklayarak özgeçmişinizi oluşturmanız gerekiyor. Girdiğiniz bilgilere göre otomatik oluşturulacak olan özgeçmiş (CV); kişisel, eğitim ve iletişim bilgileri, iş deneyimleri, nitelikler ve ek bilgiler kısımlarından oluşuyor.

Çevrim içi eğitim

Bir başka uygulama olan BTKAkademi, online bilgi teknolojileri eğitim hizmeti veriliyor. Uygulama sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Eğitim almak istediğiniz derse kaydolmak için sisteme e-devlet veya 1 milyon istihdam uygulama bilgileri ile giriş yapmanız gerekiyor. Portal üzerindeki eğitimler Eğitim Kataloğu menüsü altında yer alıyor.

BTK Akademi Portalı

Videolar ve eğitim kaynak belgelerinden oluşan içerik yeterince detaylı ve tatmin edici. Öyle ki eğitim içerikleri ile sıfırdan başlayıp ileri seviye programlama öğrenmeniz mümkün. Sadece istihdam için değil kendini geliştirmek isteyenler içinde ücretsiz ve profesyonel bir kurs ortamı oluşturulmuş.

BTKAkademi ile 1 Milyon İstihdam uygulamaları arasında entegrasyon olduğundan aldığınız eğitimler ve kazandığınız yetkinlikler için tekrar özgeçmiş üzerinde değişiklik yapmanıza gerek yok.

Neler Öğrenebilirim?

Örneğin PHP Eğitimi‘ne katılarak PHP’nin mimarisini, hangi alanlarda kullanıldığı, tüm özelliklerini, tüm metotlarını, tüm fonksiyonlarını ve nesne tabanlı programlama yöntemlerini en ayrıntılı şekilde öğrenebilirsin. Bu sayede PHP ile en yeni web teknolojilerini kullanarak en ileri düzeyde mükemmel web siteleri yapabilir, e-ticaret, sosyal ağ, browser oyunları, bloglar gibi web uygulamaları geliştirebilirsin.

Bağlantılar

Erdoğan Demirtaş
Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas Meslek Yüksekokulu, Endüstriyel Elektronik bölümü mezunudur. Endüstriyel kart/cihaz bakım onarım teknikeri olarak çalışmaktadır. Elektronik dışında az biraz wordpress, çat pat İngilizce bilmektedir.
İLGİLİ YAZILAR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENENLER