AnasayfaYazılımAndroid 11 data klasörü erişim sorunu

Android 11 data klasörü erişim sorunu

Android 11 güncellemesinden sonra ortaya çıkan data klasörüne erişim sorunun çözümü bu yazımızda..

Mevcut dosya yöneticisi ile android/data klasörüne erişmeye çalıştığınızda bu klasörün boş olduğunu farkettiniz ise bu aslında Android 11 güncellemesi ile ortaya bir sorun değildir. Sorundan ziyade Android 11 sürümüyle birlikte gelen bir güvenlik önlemidir.

Android 11 Dosya Yöneticisi

Çevrimdışı oyun yüklemek veya modifiye için bu klasöre ulaşmanın rootsuz bir yolu var. Bunun için sadece ZArchiver uygulamasını cihazınıza kurmanız yeterli.

ZArchiver, aslında arşiv yöneticisi (.zip, .rar, .gzip, .tar vb..) olmasına rağmen dosya yöneticisi olarak ta kullanışlıdır. Yapmanız gereken uygulamayı kurmak ve dosya taşıma ve düzenleme işlemlerinde dosya yöneticisi olarak bu uygulamayı kullanmak.

ZArchiver, arşiv yöneticisi olarak ta çok başarılı bir uygulamadır. Hemen hemen tüm arşiv türlerini desteklemesi ve Türkçe dil desteğinin bulunması onu ayrıcalıklı kılar.

Erdoğan Demirtaş
Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas Meslek Yüksekokulu, Endüstriyel Elektronik bölümü mezunudur. Endüstriyel kart/cihaz bakım onarım teknikeri olarak çalışmaktadır. Elektronik dışında az biraz wordpress, çat pat İngilizce bilmektedir.
İLGİLİ YAZILAR

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENENLER