AnasayfaYazılımBeTheme Türkçe Dil Paketi

BeTheme Türkçe Dil Paketi

WordPress BeTheme teması için kendi hazırladığım Türkçe dil paketidir. Ayarlar ve sayfa oluşturucu dahil temayı %95 oranında Türkçe’ye çevirir.

İngilizceden Türkçe’ye çeviri yaparken Google, Yandex ve Bing çevirilerinden yararlandım. Çevirilerin anlamlı ve açıklayıcı olması için ilaveler yaptım. Betheme çeviri şablonunda yer alan 2049 satırın tamamını Türkçe’ye çevirdim. Tema; ayarlar ve sayfa oluşturucu dahil %95 oranında Türkçe’ye çevrildi. Çevirisi yapılamayan metinlerin %4’lük kısmı çeviri şablonunda yer almıyor, %1’lik kısmı ise çeviri yapılmasına rağmen temaya yansımıyor (sanırım tema kaynaklı).

Yinede tam anlamını karşılamayan, cümle bozukluğu olan çeviriler görürseniz basit bir şekilde siz de müdahale edebilirsiniz. Aşağıda paylaşacağım Türkçe dil paketlerini Loco Translate eklentisi yardımıyla site üzerinde tekrar düzenleyebileceğiniz gibi bunun için Poedit adlı programın ücretsiz sürümünden de faydalanabilirsiniz.

Betheme Türkçe Dil Paketi İndir

Dil paketinin kurulumu için zipli dosyayı açin ve içindeki tr_TR.po ve tr_TR.mo dosyalarını sunucu üzerinde wp-content/themes/BeTheme/languages konumuna yükleyin. Bunun için Cpanel Dosya Yöneticisi’nden veya FTP araçlarından yararlanabilirsiniz. Son olarak wordpress Ayarlar menüsü Genel altbaşlığı altında bulunan Site Lisanı kısmının Türkçe olduğundan emin olun. Çeviriler otomatik olarak Türkçe olacaktır.

Hepsi bu kadar..

Erdoğan Demirtaş
Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas Meslek Yüksekokulu, Endüstriyel Elektronik bölümü mezunudur. Endüstriyel kart/cihaz bakım onarım teknikeri olarak çalışmaktadır. Elektronik dışında az biraz wordpress, çat pat İngilizce bilmektedir.
İLGİLİ YAZILAR

2 YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENENLER