GM Etab5 ve Etab4 Tablet Orjinal Rom Yükleme (Kısıtlamasız)

0
516

Fatih Projesi kapsamında Nisan 2019 tarihi itibariyle kullanıma sunulan yeni rom, aktivasyon/şifre gerektirmiyor ve herhangi bir kısıtlama içermiyor.

Güncel ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanan yeni romu http://fatihprojesi.meb.gov.tr/ adresinden indirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek yeni romu tabletinize kolayca yükleyebilirsiniz.

Yazılım (Rom) yükleme adımları

1- Fatih projesi web sitesi anasayfasında yer alan Fatih Projesi Tablet Rom’ları başlığı altında bulunan linklerden ilgili bağlantıyı tıklayarak romu indirin ve zipli dosyadan çıkarın.

Fatih Projesi Rom link

ETAB5ETAB4 (ALTTAN ŞARJLI)ETAB4 (YANDAN ŞARJLI)

Eğer daha önce tablet için bilgisayarınıza driver kurduysanız aşağıdaki adımı atlayabilirsiniz.

2- Tablet açık ve USB kablo ile bilgisayara bağlı iken Bilgisayarım ikonunun üzerine sağ tıklayıp Özellikler ardından Aygıt Yöneticisi‘ni seçin. Diğer cihazlar sekmesinde e-tab5 mevcut ise tablet için driver yüklemeniz gerekecektir.

3- Aygıt Yöneticisi’nde diğer cihazlar sekmesinde yer alan e-tab5 üzerine çift tıklayıp aşağıdaki adımları takip edin. Driver Yükle düğmesine basın ardından Driver yazılımı için bilgisayarıma göz atın seçeneğini seçin. Listeden seçmeme izin ver seçeneğini seçin ve İleri düğmesine basın. Disk Seç ‘i seçin ve ardından Gözat’ı seçerek indirdiğiniz zipli dosya içerisinde yer alan usb_driver klasörünün (ROM Yazılımı Yükleme\usb_driver) yolunu girin ve İleri düğmesine basın ve Driver yazılımını Yükle ‘yi seçin.

4- Driver yükleme işleminden sonra usb kabloyu çıkarın ve tableti kapatın. İndirilen dosya içerisinde yer alan ROM Yazılımı Yükleme\Flash tool klasöründeki flash_tool.exe uygulamasını çalıştırın.

5- Download Agent düğmesine basın ve Flash tool klasörü içindeki MTK_AllInOne_DA dosyasını seçin.

6- Scatter-loading düğmesine basın ve Rom klasörü içindeki MT6592_Android_scatter
dosyasını seçin.

7- Son olarak Download Only seçildiğinden emin olun.

Fatih Projesi Download Only

8- Tableti bilgisayara bağlamadan uygulama üzerindeki Download tuşuna basın. Bu adımın ardından tableti bilgisayara bağlayın (tablet kesinlikle kapalı olmalıdır!) ve ekrana onay işareti gelene kadar yükleme işleminin bitmesini bekleyin.

Tabletin ilk açılışı normalden biraz uzun sürecektir. Endişe etmeyin.

Hepsi bu kadar..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz